Jednoduché a účinné cvičenie s vlastným telom a expanznou gumou, ktoré pomáha riešiť problémy s chrbticou.

SM Systém pomáha človeku posilňovať tie svalové reťazce, ktoré mimoriadne dobre spevňujú svalový korzet a odľahčujú mechanické útlaky platničiek na nervový systém, a tým uľavujú bolesti.

Hlavné výhody cvičenia s metódou SM Systém

Zlepšuje stabilitu a pohyblivosť chrbtice

Znižuje bolesť chrbta

Zlepšuje funkčnosť a mobilitu kĺbov

Zlepšuje svalovú rovnováhu a silu

Zlepšuje koordináciu a rovnováhu tela

Zvyšuje účinnosť liečby a prevencie chrbticových problémov

Dosahuje reálne výsledky

Samotný inštruktor cvičenia Oliver Nemčík sa v roku 2014 vyhol operácii vďaka SM systému a fyzioterapii. Dodnes sme v Dajsadokopy pomohli niekoľkým stovkám ľudí, bez liekov a operácií.

Je vhodný pre širokú verejnosť

SM Systém je vhodný pre všetky vekové kategórie a pre väčšinu stavov chrbtice — ako prevencia problémov, pri akútnych bolestivých stavoch, aj pri postakútnych a pooperačných stavoch.

SM Systém individuálne

Na úvodnej hodine sa zoznámime s vaším stavom

Vyhodnotíme si “ako na vás”. V tomto kroku vás oboznámime s kontraproduktívnými pohybmi, a dohodneme detaily pri riešení problému a ďalší postup. Zaujímajú nás aj banálne veci ako váš životný štýl, pohybové aktivity, životné záťaže. Obzrieme si vás v stoji, prípadne v chôdzi. Ideálne je ak máte oblečený odev, ktorý je elastický. Cvičí sa v hrubších ponožkách.

Následne vám vysvetlíme základné princípy cvičenia

Je extrémne dôležité obsiahnuť správne princípy cvičenia. Osobne som sa presvedčil, že nieje inštruktor ako inštruktor. Viacerí radi učia “youtube” štýl, volám to baleťácke cvičenie: zdvihni nôžku, potiahni lanko, nádych a možno výdych….no pre nás je nevyhovujúce. U nás si dáme záležať na detailoch a kvalite.

SM Systém individuálne
SM Systém individuálne

Žijeme v usedenej dobe

Bez správnej kompenzácie nám sedavý životný štýl pomaly ale isto degraduje našu postúru, určité svalové partie preťažuje a iné naopak oslabuje. Takto (ne)funkčné telo je odkázané na nesprávnu biomechaniku a tá pomaly ale isto spôsobuje útlak medzistavcových platničiek. Tie postupne viac a viac utlačené začínajú “vyskakovať” mimo svoj priestor a dotýkať sa nervov, cez ktoré sa bolesť šíri ďalej.

Cvičenie je vhodné pre všetkých, od detí cez športovcov až po starých

Nie je to najzábavnejšie cvičenie, no je efektívne. Výsledok však záleží na samotných klientoch. V akútnom stave sa cvičí podľa možností každé 4-5 hodín po 5-10 minút.

SM Systém individuálne
SM Systém individuálne

Všetky výhovorky musia ísť bokom

V prvom mesiaci je nutné dodržať disciplínu a cvičiť v tomto nastavení aj pri zlepšení stavu. Je nám ľúto niekoľkých prípadov, ktoré sa po zlepšení vrátili do svojho štandardného nastavenia a nevyplatilo sa…

Odporúčame minimálne 5 cvičení

Rátajte zhruba 5 cvičení pre osvojenie si zostavy, mnoho ľudí pokračuje aj ďalej. V Bratislave môžete cvičiť aj vo dvojici a v trojici, v Košiciach vo dvojici.

SM Systém skupinovo

Už nečakajte a konečne dostaňte svoje telo pod kontrolu

Ste pripravení dať sa dokopy? Nečakajte a urobte prvý krok hneď teraz.