Skip to main content

Zdravím, cvik #4, to ako cvičíme buď potvrdzuje, alebo vyvracia to staré známe „športom k trvalej invalidite“. Je na Vás, ako budete cvičiť. Ak sa rozhodnete pre SM Systém, tak invalidita nehrozí, práve naopak. V predchádzajúcom blogu sme porovnali spôsob pohybu nohy pri chôdzi-behu-strečingu..Voilá, tu je náš strečing v pohybe, meranie rozsahu a príklad postavenia stavcov a ich dopadu na platničky.

Pri prevedení cviku dodržiavame osové postavenie a pohyb panvou vpred nám nestiahne pánvu na prednej strane dole, a tým nestlačí stavce na vonkajšej strane k sebe a nevytvorí sa útlak na platničku ako na obrázku nižšie (hore vľavo). Pri precvičovaní meriame rozsah flexorov, t.z. o kolko cm sa v osovom postavení posunieme dopredu.

Oliver Nemčík

Volám sa Oliver Nemčík, a tiež som sa dal dokopy. Rozumejte, vyhol som sa operácii hernie disku (platničky) pomocou vhodnej fyzioterapie a SM Systému — cvičením s vlastným telom a expanznou gumou. Dnes v našich centrách poskytujeme to, čo pomohlo mne – vhodnú fyzioterapiu a zdravotné cvičenie SM Systém.

Pridať komentár